نرم افزار مدیریت مطب روانشناسی

نرم افزار مدیریت مطب روانشناسی

مراجعه مداوم به روانشناس و اهمیت به سلامت روان، جایگاه ویژه ای در زندگی بسیاری از ما پیدا کرده است. روان درمان گرها و تراپیست ها، مراجعان خود را در بازه های کوتاهی ملاقات می کنند. این شیوه تعامل چه به صورت آنلاین باشد و چه حضوری، نیازمند برنامه ریزی زمانی بسیار دقیق و منظمی است. استفاده بهینه از زمان، رضایت مراجع و مشاور را در پی خواهد داشت و همچنین سودآوری مطب روانشناسی را حداکثر خواهد کرد.

نرم افزار مطب مشاوره ابزاری است که با تمرکز بر نظم دهی مراجعات، مزایای دیگری نیز به دنبال دارد. مدیریت مالی و حسابداری، ایجاد پرونده الکترونیک مراجعه کنندگان و همچنین مدیریت کلینیک هایی که شامل چند روان درمان گر و دیگر بخش های مختلف تشخیصی است از جمله آنها به شمار می روند. در ادامه نگاه دقیق تری به نرم افزار مدیریت مطب روانشناسی کیمیا آفیس خواهیم داشت.

نرم افزار مدیریت مطب روانشناسی؛ مدیریت یکپارچه 

مدیریت جلسات متعدد و دنباله دار روانشناسی برای کلینیک ها و مطب های روانشناسی از جمله کارهایی است که سخت بتوان به آن نظم بخشید. در قیاس با دیگر شاخه های امر درمان، برنامه ریزی درست و زمان بندی دقیق، مدیریت پرونده مراجعات و مسائل مالی مرتبط با هر بیمار یا مراجع مرکز مشاوره کمی متفاوت است. راهکار معمول برای مدیریت هوشمند و دقیق مراکز خدمات مشاوره، استفاده از نرم افزارها و قدرت پردازشی آنهاست. دور از ذهن نیست که فرآیندهای متفاوت در یک مطب یا کلینیک روانشناسی، نیاز به نرم افزارهای متفاوت پیدا می کنند. مشکل زمانی پدیدار می شود که شمار و تنوع فرآیندها، باعث نیاز به نرم افزارهای گوناگون می شود. جابجایی مداوم میان این نرم افزارها نه تنها به بهروه وری مطب و کلینیک و نیز صرفه جویی زمانی کمکی نمی کند، بلکه فشار کاری پرسنل درمانی و غیردرمانی آن مرکز را افزایش می دهد. 

نرم افزار مطب روانشناسی کیمیا آفیس راهکاری نرم افزاری است که به صورت آنلاین و آفلاین می توانید آن را برای بهبود فعالیت مرکز مشاوره خود مستقر کنید. همه ماژول های این نرم افزار، از ثبت مراجعین روانشناسی گرفته تا مدیریت پرسنل، به طور یکپارچه طراحی و پیاده سازی شده است. بنابراین، تمام عملیات مورد نیازتان با چند کلیک و با سرعت بالایی انجام می گیرد. ارتقای سرعت و عملکرد، ادعای نسبتا رایجی است؛ اما در ادامه به شما دلیل آن را توضیح خواهیم داد.

 

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست ثبت نام کنید

طراحی نرم افزار مطب مشاوره هوشمند با متدهای علمی 

چیزی که نرم افزار مرکز مشاوره روانشناسی کیمیا آفیس را از دیگر نمونه های نرم افزار مطب متمایز می کند، در طراحی آن نهفته است. ساعت ها مصاحبه با پزشکان و کارسنجی انجام شده است تا این نرم افزار با تحلیل آن ها از نگاه مدیریت فرآیند و اصول طراحی، به محصولی با تجربه کاربری مناسب بدل شود. 

به طور مثال، پذیرش و نوبت دهی به جای آن که در یک فعل و انفعال فرسایشی و بی نظم میان منشی و بیمار اتفاق بیفتد، با استفاده از ماژول نوبت دهی و مدیریت زمان بندی کانالیزه شده است. از یک سو، کاربر می تواند با استفاده از نوبت دهی آنلاین در هر زمان اقدام به دریافت نوبت کند و از سوی دیگر، با فعال سازی یادآورهای نوبت، از حجم کاری منشی و مسئولین پذیرش کاسته می شود. برای ثبت مراجعین روانشناسی، تراپیست یا روان درمان گر می تواند در لحظه، زمان جلسات بعدی را از میان برنامه کاری مشاهده نماید و بهترین گزینه را تعیین کند. همچنین امکان اضافه کردن یادآور برای نوبت نیز وجود دارد. این امکانات با تجربه کاربری مناسب، رضایت تمام افراد دخیل در پروسه درمان و مشاوره را افزایش می دهد. 

از دیگر مزیت های نرم افزار مدیریت مطب روانشناسی کیمیا آفیس، ویژگی فرم ساز است. مشاوران، تراپیست ها و یا روان درمان گرها می توانند فرم هایی برای مراجعین، پیش از حضور در مطب، طراحی و ارسال کنند. به این ترتیب ارتباط میان درمان جو و مشاور منحصر به زمان حضور در جلسه نیست و تجربه بهتری در برگزاری جلسات مشاوره حاصل می شود.

نرم افزار مدیریت مطب روانشناسی یا کلینیک روانشناسی؟

نرم افزار مدیریت مطب روان شناسی کیمیا آفیس تنها مختص مطب های مشاوره روان نیست و کلینیک هایی که از دانش و تخصص پزشکان، تراپیست ها و مشاوران گوناگون بهره می برند نیز قادر به استفاده از این محصول نرم افزاری هستند. در بسیاری از مراکز درمانی روانشناسی و روان پزشکی، خدمات متعددی مانند تست های روانشناختی، نقشه برداری مغزی و غیره انجام می گیرد. مراجعه کنندگان ممکن است از خدمات متنوع کلینیک یا مطب استفاده کنند. ثبت خدمات ارائه شده و محاسبات مالی و حسابداری مرتبط با آن به سادگی در کیمیا آفیس مدیریت می شود. 

مدیر مرکز درمانی می تواند بیش از یک کاربر برای نرم افزار تعریف کند و در هر بخش، مجوز دسترسی محدود و مرتبط با اپراتور را به ایشان دهد. افزون بر آن، در هر بخش از عملیات، اپراتورها امکان چاپ برگه ها و رسیدهای گوناگون و فیش ها و فاکتورهای مالی را دارند. 

پرونده سلامت الکترونیک مراجعین قابلیت پیوست کردن فایل های مختلف را دارد. توضیحات پزشک و نتایج تست ها و آزمایش ها با فرمت های مختلف در پرونده بیمار ثبت می شود تا فالو آپ بیماران و مراجعان نیازمند روند درمانی و مشاوره، با دقت و کیفیت مناسب به سرانجام برسد. مزیت این ویژگی آن است که اگر فرد افزون بر روانشناس کلینیک به روانپزشک درمانگاه نیز مراجعه کرد، حفره و گسست اطلاعاتی به وجود نیاد. 

کیمیا آفیس با توسعه ماژولار نرم افزار مدیریت مطب روانشناسی، موانع شما برای استفاده از این محصول در کلینیک و درمانگاه را مرتفع کرده است و هرگونه که بخواهید می توانید آن را در فرآیندهای خود مستقر کنید.

مدیریت پرونده بیماران به صورت الکترونیک؛ فرصت یا تهدید؟

ریسک از دست رفتن اطلاعات، مهمترین نگرانی رایج پیرامون مدرنیزه کردن مدیریت مطب روانشناسی و استفاده از نرم افزار مرکز مشاوره است. اگر انتخاب اشتباهی داشته باشید، گره زدن پایداری و سطح سرویس دهی به نرم افزار، آسیب های زیادی از نظر اعتبار حرفه ای و مالی برای کلینیک یا مطبتان در پی دارد. اما اگر از ابزار مناسب استفاده کنید، ریسک ها نسبت به حالت سنتی و اسناد فیزیکی نیز کمتر خواهد بود.

نرم افزار مطب مشاوره کیمیا آفیس می تواند به انتخاب و صلاحدید خودتان، داده های مطب و کلینیک را روی فضای ابری کیمیا آفیس و یا سرورهای شخصی شما ذخیره کند. از آنجایی که رابط کاربری توسط مرورگر اجرا می شود، از هرگونه تغییر در داده ها می توان به سرعت پشتیبان تهیه کرد. داده های ذخیره شده در فرمت استاندارد است و بازیابی آن حتی در نرم افزارهای دیگر ممکن است. 

همگی تمهیدات اشاره شده، به یاری مطب و کلینیک روانشناسی می آیند تا ریسک از دست دادن داده ها را به کمترین میزان برسانند و سطح سرویس دهی را به خطر نیندازند. همچنین در صورت بروز مشکل، پشتیبانی فنی کیمیا آفیس راهکارهای متنوع و سریعی در اختیار شما می گذارد.

در پایان لازم به یادآوری است، نحوه استقرار و پشتیبانی نرم افزارهای مدیریت درمانگاه و مطب می تواند بسته به نوع فعالیت تخصصی هر مرکز درمانی متفاوت باشد. تحت شبکه یا آنلاین بودن، انتخاب ماژول ها، بخش های متنوع مرکز و نوع خدمات ارائه شده آن، بر انتخاب نرم افزار کاربردی و مناسب تاثیر می گذارند. کیمیا آفیس با ارائه نرم افزار جامع مطب روانشناسی، همه سردرگی ها و هزینه های انتخاب و استقرار نرم افزارهای متفاوت را در مراکز مشاوره روانشناسی از بین برده است.

 

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست ثبت نام کنید

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code