نرم افزار مدیریت درمانگاه

  1. بهترین نرم افزار مدیریت درمانگاه چه امکاناتی باید داشته باشد؟ بررسی و معرفی بهترین نرم افزار بهمراه قابلیت های ویژه

مدیریت یک مرکز درمانی از جمله کارهای نسبتا پیچیده در شاخه سلامت بحساب می آید، چرا که در یک درمانگاه فرایند های مختلفی از جمله مدیریت خدمات ارائه شده، مدیریت مالی و صندوق، مدیریت حجم کارهای پرسنل و پزشکان، سیستم پذیرش، نوبت دهی و سایر اقدامات دیگری است که همه و همه باید بطور منظم و هماهنگ انجام شود. بنابراین داشتن یک نرم افزار مدیریت درمانگاه ابزار بسیار مهمی بشمار می آید. کیمیا آفیس توانسته بعد از سالها تجربه در شاخه سلامت الکترونیک، یک پنل کاربری جامع و کامل برای مدیریت درمانگاه با سطوح دسترسی مناسب تولید کند. در ادامه ویژگی ها و مزایای این نرم افزار را بررسی میکنیم:

مدیریت پزشکان و کارکنان:

اولین و مهمترین اقدام، امکان تعریف پزشکان و همکاران درمانگاه می باشد، شما می توانید اطلاعات تمامی پزشکان با تخصص های مختلف (نسخه نویس و معالج، ارجاع دهنده، متخصص، فیزیوتراپ، رادیولوژیست و ...) بهمراه اطلاعات سایر همکاران (پرستار، مسئول شیفت، صندوق، پذیرش و ...) را ثبت کنید و برای هر کدام دسترسی اعطا کنید، بنا براین نرم افزار درمانگاه کیمیا آفیس امکان ثبت تمامی پزشکان و همکاران را داشته و می توان گزارش کارکرد هر کدام از پرسنل را بصورت جزئی دریافت کرد.

مدیریت تعرفه ها و خدمات:

خدمات قابل ارائه هر درمانگاه با درمانگاه دیگر متفاوت می باشد، چراکه متخصص های گوناگونی در یک مرکز درمانی به ارائه خدمت می پردازند و علاوه بر این، با توجه به داشتن قرارداد با بیمه های پایه و بیمه های تکمیلی، ماهیت درمانگاه (خصوصی، دولتی، خیریه و...) تعرفه خدمات متفاوت می باشد، بنا بر این شما می توانید تک تک خدمات قابل ارائه را در کیمیا آفیس تعریف و برای هر کدام تعرفه مشخص کنید. ناگفته نماند که تمامی خدمات طبق استاندارد RVU3 وزارت بهداشت نیز در نرم افزار موجود می باشد که در صورت لزوم از آنها می توانید استفاده نمایید.

سیستم پذیرش:

کاربردی ترین بخش نرم افزار درمانگاهی کیمیا آفیس، سیستم پذیرش می باشد، چرا که همزمان چندین مسئول پذیرش می توانند برای چند پزشک بصورت همزمان بیماران را پذیرش کنند، در هر پذیرش خدمات قابل ارائه بیمار ثبت می شود و نکات حسابداری و مالی ( شیوه پرداخت، سهم بیمه، سهم بیمار، جمع کل، تخفیف، اتصال به کارت خوان، مدیریت برگشت وجه و...) و همینطور موارد کاربردی (فیش پذیرش، فاکتور خدمات و...) در دسترس می باشد. با توجه به امکان اتصال به بیمه های پایه، تنها با وارد کردن کد ملی بیمار، اطلاعات هویتی وی بصورت خودکار تکمیل شده و می توان با سرعت و دقت بسیار بالا پذیرش را انجام داد. 

پرونده الکترونیک بیماران:

یکی از ابزار های مهم کیمیا آفیس، پرونده الکترونیک سلامت بیماران می باشد. پرونده الکترونیک با مراجعه هر بیمار بصورت خودکار تشکیل شده و شامل آزمایشات، بیماری ها و تشخیص ها، معاینات، سابقه نسخ تجویز شده، سابقه خدمات دریافتی، مدارک پزشکی و ... می باشد. اطلاعات پرونده بصورت یکپارچه با ابزار های نسخه نویسی طراحی شده تا فرآیند تجویز و ارسال به بیمه ها صورت گیرد.  گرچه در تمامی بخش های سیستم تلاش کرده ایم تا امکانات پنل کاربری را با سهولت و سرعت بالا فراهم کنیم، اما برای کار با پرونده الکترونیک بطور جد به این امر مهم پرداخته ایم چرا که این ابزار مورد استفاده پزشکان می باشد.

گزارشگیری از خدمات و کارکردها:

تمامی امکاناتی که پیشتر اشاره شد، جنبه ورود و مدیریت اطلاعات دارند، اما یکی دیگز از مهم ترین ابزار های کیمیا آفیس، گزارشگیری دقیق و کامل از خدمات ارائه شده می باشد، در این بخش شما می توانید بر اساس پارامتر هایی نظیر پزشک ارائه دهنده، پزشک ارجاع دهنده، بیمه، صندوق بیمه شده، مسئول پذیرش، تاریخ، شیوه ارائه، خدمت و ... گزارشگیری داشته باشید. به گونه ای می توانید از سیستم گزارشاتی شامل ( کارکرد مسئول پذیرش چقدر بوده؟ چند بیمار مراجعه کرده اند؟ ورودی صندوق چقدر می باشد؟ سهم بیمه ها چقدر بوده؟ کارکرد کارت خوان؟ خدمات دریافتی بیمار؟ کارکرد پزشک؟ و...) را داشته باشید.

برخی از نکات مهم نرم افزار درمانگاهی کیمیا آفیس

تمامی نسخه های نرم افزار دارای پشتیبانی بوده و ماژول های پذیرش، پرونده الکترونیک، نسخه نویسی، مدیریت اسناد پزشکی را شامل می شوند.

  • بله، نرم افزار مدیریت درمانگاه کیمیا هم بصورت قابل نصب روی سرور یا سیستم درمانگاه و هم قابل استفاده بصورت کلود می باشد. در صورتی که نیازمند ماژول اسناد پزشکی می باشید، پیشنهاد میکنیم این نرم افزار روی سیستم های خود درمانگاه نصب شود، چراکه برای حجم اسناد و پهنای باند انتقال اطلاعات هزینه جداگانه پرداخت نخواهید کرد.

  • بله. پزشکان مرکز شما نیز همانند منشی ها یا مسئول پذیرش می توانند با حساب کاربری خود وارد سیستم شوند و دسترسی به پرونده های بیماران داشته باشند.

  • در صورتی که شما دارای هر نوع اطلاعات طبقه بندی شده شامل Excel و Access یا سایر نرم افزار های دیگر هستید، امکان انتقال اطلاعات به نرم افزار درمانگاهی کیمیا وجود دارد.
    البته باید در نظر داشته باشید ممکن است برخی از داده ها به دلیل عدم ذخیره سازی مناسب منتقل نشود، برای اطمینان از این مورد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  • در صورتی که مایل باشید نرم افزار را روی شبکه داخلی خود نصب و راه اندازی کنید نیازمند یک سرور یا سیستم پایدار و مطمئن جهت اجرای نرم افزار می باشید. اما سایر کاربران شما می توانند با موبایل، تبلت، کامپیوتر یا هر ابزاری که دارای مرورگر باشد از نرم افزار استفاده کنند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت دمو تماس بگیرید: 09384487404

 

ماژول ها و ویژگی های نرم افزار مدیریت درمانگاه:

به کمک نرم افزار مدیریت کلینیک شبانه روزی می‌توانید امور مربوط به کلینیک راحتی در خانه مورد بررسی قرار دهید. این نرم‌افزار برای کنترل پرسنل هر شیفت نیز مناسب است.

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code