پرونده الکترونیک سلامت

پرونده الکترونیک سلامت

 

پرونده الکترونیک سلامت:

پرونده الکترونیک سلامت بخشی از سامانه تحت وب کیمیا آفیس می باشد که قابلیت ثبت اطلاعات سلامت بهمراه آپلود و بایگانی مدارک پزشکی را دارد. کیمیا آفیس برای هر بیمار، بهنگام اولین مراجعه، با استعلام مشخصات بیمار با کد ملی از سازمان های بیمه گر، یک پرونده بصورت الکترونیک ایجاد می کند که پزشک و منشی به آن دسترسی خواهند داشت. اطلاعات پرونده با ماژول نسخه نویسی بصورت یکپارچه فعال می باشد و بهنگام نسخه نویسی، پزشک می تواند با توجه به اطلاعات ذخیره شده در پرونده بیمار (شامل نتایج آزمایشات، سابقه های بیماری، مستندات آپلود شده و...) در روند درمان بیمار، تصمیم گیری کند. تمامی این خدمات قابل ارائه برای بیمارستان، مدیریت کلینیک و درمانگاه و مطب ها می باشد. در این مقاله قصد داریم جزئیات بیشتری را در اختیار شما بگذاریم:

استعلام پرونده بیمار با کد ملی:

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، قسمتی برای استعلام مشخصات بیمار در پنل کاربری کیمیا آفیس وجود دارد که می توانید پس از وارد کردن کد ملی بیمار و فشردن دکمه "استعلام"، مشخصات بیمار استعلام گرفته شده و کادر پذیرش بیمار بصورت خودکار تکمیل می گردد. و پس از فشردن دکمه "ثبت و پذیرش" پرونده بیمار بصورت خودکار ایجاد شده و می توانید موارد مربوط به نسخه نویسی یا داده های سلامت بیمار را مدیریت نمایید.

استعلام پرونده بیمار

 

در تصویر زیر فرم مربوط به پذیرش را مشاهده می کنید که بصورت دو منو افقی طراحی شده. از طریق منو بالا موارد مربوط به نسخه نویسی و در صورتی که گزینه پرونده را انتخاب نمایید، منو دیگری برای پرونده در دسترس شما قرار خواهد گرفت که داده های آن برای تمامی پذیرش های بیمار بصورت یکپارچه وجود خواهد داشت.

فرم پذیرش - کیمیا آفیس

 

مهم ترین اجزای سیستم مدیریت پرونده الکترونیک سلامت:

ثبت علائم حیاتی بیمار:

به هنگام ویزیت بیمار با ثبت علائم حیاتی از جمله فشارخون، تعداد نبض، قد، وزن و... در پرونده ی الکترونیک، گزارشی جامع و متنوع از علائم حیاتی بیمار خواهید داشت. این اطلاعات در کنار نسخه نویسی به پزشک این امکان را میدهد تا در روند درمان بیماری فرد تشخیص مناسبی داشته باشد.

ثبت این اطلاعات بدون هیچ محدودیتی در پرونده امکان پذیر است و میتوانید در هر لحظه داخل یا خارج از بیمارستان و مطب به اطلاعات بیمار دسترسی داشته باشید.

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس پشتیبانی: 09384487404 | 05632422904

ثبت علائم حیاتی - کیمیا آفیس

 

ثبت نتایج آزمایشات بیمار:

ماژول ثبت نتایج آزمایشات بیمار، شامل تمامی آزمایشات انجام شده می باشد که با انتخاب نوع آزمایش و اسکن نتیجه آزمایش در پرونده ثبت میگردد.

زمانی که بیمار در حال ویزیت می باشد پزشک می تواند نتیجه آزمایشی که از قبل توسط منشی در سامانه اسکن شده را ملاحظه نماید و همچنین این امکان را خواهد داشت تا نتایج مراجعات قبلی بیمار را مرور کند.

ثبت نتایج آزمایشات بیمار- کیمیا آفیس

 

نمایش سوابق بیماری فرد:

به هنگام ویزیت بیمار، پزشک با ثبت بیماری تشخیص داده شده می تواند گزارشی از سوابق بیماری های فرد تهیه نماید که این سوابق براساس تاریخ، نوع بیماری یا عارضه، ثبت و دسته بندی می شود.

همچنین با استفاده از بخش نمودارگیری بیماری ها پزشک این امکان را دارد تا در بازه های زمانی دلخواه از بیماری های شایع ثبت شده آگاهی پیدا کند. این نمودار بیانگر شایع ترین و کمترین بیماری ها می باشد که قابل استفاده در موارد پژوهشی نیز می باشد.

سوابق بیماری - کیمیا آفیس

نمودارگیری بیماری ها - کیمیا آفیس

 

ثبت اسناد پزشکی:

در پرونده ی الکترونیک کیمیا آفیس قابلیت ثبت و آپلود مدارک پزشکی وجود دارد که می توان پس از اسکن، داخل سامانه ثبت گردند.

برای ثبت هر کدام از این فایل ها قابلیت انتخاب نوع فایل نظیر خلاصه ی پرونده، نتیجه ی سونوگرافی، آزمایش، نوار قلب و... وجود دارد که پس از اسکن، در پرونده بیمار به صورت خودکار طبقه بندی شده و در اختیار پزشک قرار می گیرد.

این مدارک به صورت محرمانه در پرونده طبقه بندی می شوند و پزشک و منشی به این اطلاعات دسترسی خواهند داشت. علاوه بر این، ثبت و مدیریت اسناد به صورت نامحدود در اختیار پزشک قرار می گیرد و پزشک می تواند در هر لحظه به این داده ها دسترسی داشته باشد و در هنگام ویزیت بیمار، اسناد پزشکی در کنار نسخه نویسی در دسترس می باشد.

ثبت اسناد پزشکی - کیمیا آفیس

 

پزشک محترم، شما نیز می توانید جهت استفاده از امکانات کیمیا آفیس، پس از ثبت نام یا ورود به حساب کاربری از امکانات کیمیا آفیس استفاده نمایید. چنانچه درخواست دیگری دارید، با ما در تماس باشید.

 

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس پشتیبانی: 09384487404 | 05632422904