مدیریت مطب

مدیریت مطب

با توجه به پراکندگی اطلاعات و داده های موجود در مطب از جمله نسخه نویسی الکترونیک، پرونده های بیماران، نوبت دهی و نسخه های تجویز شده شامل آزمایشات و ... در این مقاله قصد داریم به بررسی این مشکلات و دلایل نیاز به استفاده از یک سیستم یکپارچه و مناسب برای نظم دهی به مطب بپردازیم.

همانطور که در مقالات قبل اشاره کردیم، باتوجه به الکترونیکی شدن فرآیند نسخه نویسی و پذیرش بیماران و از بین رفتن سیستم نسخه نویسی کاغذی وجود یک سیستم یکپارچه و مناسب می تواند انجام این فرآیند را بهبود بخشد. چرا که مطب ها با مشکلات زیادی از جمله کندی پنل بیمه ها، اتلاف وقت پزشکان و عدم کنترل ویزیت بیماران مواجه هستند. ما در گروه کیمیا در تلاشیم با ارائه ی نسخه ای جامع و یکپارچه در جهت بهبود اوضاع مطب ها و کاهش پاره ای از مشکلات پزشکان این موانع را برطرف نماییم.

از آنجایی که پذیرش بیماران و استعلام بیمه ها از جمله فرآیند های مهم جهت ویزیت بیماران می باشد، در صورتی که پنل بیمه ها پاسخگوی نیاز شما در زمان ویزیت نباشند تمامی هماهنگی سیستم مطب دچار اختلال می شود. از جمله این مشکلات اتلاف وقت پزشک جهت ویزیت بیمار، کندی روند پذیرش و ... می باشد. از طرفی اخیرا با الکترونیکی شدن نسخ پزشکی، عدم دسترسی به پنل ها و پشتیبانی درست و به موقع از بیمه ها باعث ایجاد سردرگمی و تنش در مطب ها شده اند.

همچنین پرونده بیماران و اسناد پزشکی مطب از جمله داده های مهم جهت بهبود روند درمان بیماران می باشد. در صورتی که این اسناد به صورت کاغذی دسته بندی و بایگانی شوند، دسترسی به داده ای خاص دشوار خواهد بود. بنابراین با استفاده از یک سیستم یکپارچه میتوان تمامی اطلاعات بیماران و اسناد را بارگذاری کرد که این فرآیند موجب دسترسی راحت تر در هر زمان و مکان به پرونده های بیماران می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از یک سیستم مدیریت مطب، نظم دهی به بیماران در جهت ویزیت و پذیرش به موقع با استفاده از ماژول نوبت دهی می باشد. با استفاده از نوبت دهی آنلاین می توانید تایم های حضور در مطب، ساعت های نوبت دهی و... را به صورت آنلاین به بیماران اطلاع رسانی کنید که این امر موجب بهبود روند پذیرش و مدیریت بیماران می شود.

از طرفی با استفاده از سیستم مدیریت مطب میتوانید پرسشنامه های مختص مطب خود را به صورت نامحدود طراحی کنید. این پرسشنامه ها می توانند شامل پرسشنامه های نظر سنجی و فرم های مربوط به مطب باشند. همچنین طراحی نسخ پر مصرف در این سیستم ها از دیگر کاربرد های مهم برای جلوگیری از اتلاف وقت می باشد چرا که شما میتوانید با تنظیم تعدادی نسخه، که بیشترین تجویز را در مطب شما دارند در زمان ویزیت بیمار از این نسخ به جای انتخاب تک تک دارو ها استفاده کنید.

ما در گروه کیمیا تمامی این ماژول ها را به همراه بسیاری از ماژول های پر کاربرد دیگر برای شما پزشکان در سیستم مدیریت مطب کیمیا آفیس قرار داده ایم تا بتوانید با استفاده از این سیستم  به مرکز خود نظم دهید.

پزشک محترم، جهت ثبت نام و دریافت پنل از صفحه ی ثبت نام کیمیا آفیس اقدام نمایید.

 

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code