پرونده الکترونیک سلامت در نرم افزار مدیریت درمانگاه

پرونده الکترونیک سلامت در نرم افزار مدیریت درمانگاه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های نرم افزار درمانگاه، پرونده الکترونیک سلامت بیماران است. در این بخش زبانه‌های مختلفی تعبیه شده است که اطلاعات مختلف بیمار را دسته‌بندی و دسترسی به آنها را راحت‌تر می‌کند. چه چیزی لذت‌بخش‌تر از ویزیت سریع بیماران و صرفه جویی در وقت است؟

نرم افزار مخصوص مدیریت درمانگاه

مراحل ایجاد پرونده الکترونیک در نرم افزار مدیریت درمانگاه

مراحل مربوط به ایجاد پرونده الکترونیک در نرم افزار درمانگاه بسیار راحت است و پیچیدگی خاصی ندارد. البته گزینه‌های مختلفی در قسمت ایجاد پرونده وجود دارد که سرعت پذیرش بیمار را بیشتر خواهد کرد. استفاده از گزینه‌ها به سیاست‌های درمانگاه بستگی دارد (برای مثال ممکن است درمانگاه مورد نظر از بیمه سلامت پشتیبانی نکند).

جهت ایجاد پرونده الکترونیک در نرم افزار درمانگاه سه راه وجود دارد:

 • پذیرش بیمار با بیمه تامین اجتماعی (روش سریع)
 • پذیرش بیمار با بیمه سلامت (روش سریع)
 • پذیرش بیمار در خلال تکمیل فرم

 

برای پذیرش بیمار با بیمه تامین اجتماعی تنها کافیست کد ملی بیمار را در قسمت مربوطه وارد نمایید. با فشردن گزینه استعلام مشخصات بیمار در نرم افزار درمانگاه ثبت خواهد شد. با استفاده از این گزینه نیازی به وارد کردن اطلاعات بیمار به صورت دستی ندارید. نحوه کارکرد روش دوم، یعنی پذیرش بیمار با بیمه سلامت نیز همین گونه است.

در روش سوم می‌بایستی بخش پذیرش اطلاعات بیمار را به صورت دستی وارد کند. در این قسمت فرمی را مشاهده می‌کنید که باید اطلاعات بیمار به دقت وارد شود. سپس با فشردن گزینه پذیرش، پرونده الکترونیک بیمار ایجاد خواهد شد.

همانگونه که مبرهن است ما تمام سعی خود را به کار برده‌ایم تا کاربردی‌ترین نرم افزار درمانگاه را در اختیار شما قرار دهیم. نرم افزار درمانگاه کیمیا آفیس از هر لحاظ کامل است.

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست ثبت نام کنید

نرم افزار مخصوص مدیریت درمانگاه

نحوه مشاهده پرونده الکترونیک بیمار در نرم افزار مدیریت درمانگاه

زمانی که وارد نرم افزار درمانگاه می‌شوید گزینه‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید، برای مثال: داشبورد، مدیریت پزشکان، مدیریت کارکنان و غیره. در بین این زبانه‌ها گزینه‌ای با نام مدیریت بیماران نیز به چشم می‌خورد. برای مشاهده و بررسی پرونده الکترونیک بیماران باید روی گزینه مدیریت بیماران کلیک نمایید. سپس با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز پرونده بیمار برای شما نمایش داده خواهد شد.

امکان دسترسی به پرونده بیمار شامل اعمال محدودیت نیز می‌شود. یعنی مدیر اصلی درمانگاه قادر است امکان مشاهده پرونده بیمار را برای تعدادی از کارکنان قفل نماید. مدیر درمانگاه قادر است در هر زمانی که می‌خواهد پرونده بیمار را برای کارکنان خاصی قفل و یا آزاد نماید. مدیریت درمانگاه در مورد تنظیم نرم افزار درمانگاه اختیار تام دارد.

 

پرونده سلامت الکترونیک بیماران و بررسی مشخصات بیمار در یک نگاه

با نصب نرم افزار مدیریت درمانگاه واقعاً در یک نگاه می‌توانید مشخصات بیمار را مورد بررسی قرار دهید. دیگر زمان استفاده از پرونده‌های کاغذی منسوخ شده است. دیگر زمان آن نیست که برای بررسی مشخصات بیمار حجم بزرگی از کاغذها را ورق بزنید.

نرم افزار مدیریت درمانگاه به شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیمار به صورت همزمان در اختیارتان باشد. اطلاعاتی که نرم افزار مدیریت درمانگاه کیمیا آفیس در اختیار شما قرار می‌دهد بسیار کامل است:

 • بررسی مشخصات عمومی بیمار مانند نام، سن، محل تولد، تاریخ تولد و...
 • بررسی آزمایشات مربوط به بیمار
 • بررسی نوع بیماری شخص مراجعه کننده
 • بررسی مراحل معاینات
 • بررسی نسخه‌های تجویز شده
 • بررسی نتایج تصویربرداری و فیزیوتراپی
 • بررسی اسناد پزشکی به صورت اسکن شده
 • بررسی تعداد و تاریخ مراجعات قبلی

 

با نصب نرم افزار درمانگاه هیچ یک از اطلاعات بیمار گم نمی‌شود. چرا که تمامی آنها به صورت دقیق در سیستم ثبت شده است. بسیاری از اشتباهات پزشکی زمانی صورت می‌گیرد که اطلاعات مهم بیمار از دست می‌رود و شخص پزشک بدون اطلاع دقیق از وضعیت بیمار شروع به تجویز نسخه می‌کند. این نرم افزار شما را در جهت بهترین شدن سوق خواهد داد. استفاده از نرم افزار درمانگاه و جلب رضایت بیماران بهترین نوع تبلیغات زبانی است.

 

نرم افزار مخصوص مدیریت درمانگاه

ویزیت سریع بیمار با پرونده سلامت الکترونیک

نرم افزار درمانگاه به شما کمک می‌کند تا مراجعین را در مدت زمانی کوتاهی ویزیت کنید. چرا که پرونده الکترونیک سلامت بیماران تماما در اختیار پزشک قرار دارد و پزشک می‌تواند سریع‌تر از قبل مشخصات بیمار را بررسی نماید. صرفه در جویی در وقت ویزیت مزایای اقتصادی بسیاری برای درمانگاه در پی دارد. با نصب نرم افزار درمانگاه می‌توانید میزان بیماران ویزیت شده را تا دو برابر افزایش دهید. البته لازم به ذکر است نظمی که با نصب نرم افزار درمانگاه عایدتان می‌شود از درآمد دوبل نیز ارزش بیشتری دارد!

 

آیا استفاده از نرم افزار درمانگاه نیاز به آموزش دارد؟

استفاده از نرم افزار مدیریت درمانگاه نیاز به آموزش خاصی ندارد. طراحی نرم افزار مدیریت درمانگاه به نحوی است که تمامی کارکنان درمانگاه قادر به استفاده از آن هستند. اشخاصی که تا حدودی در کار با برنامه‌های کامپیوتری مهارت دارند هیچ مشکلی در استفاده از نرم افزار مدیریت درمانگاه نخواهند داشت.

اما بهتر است در حین راه اندازی نرم افزار مدیریت درمانگاه جلسه‌ای ترتیب دهید و کارکنان درمانگاه را تا حدودی در مورد چگونگی استفاده از این نرم افزار مطلع سازید. کیمیا آفیس به تمام پرسنل شما آموزش و هرگونه ابهام یا امکانی که مورد نیاز شما باشد را پوشش می دهد.

 

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست ثبت نام کنید

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code