نرم افزار مدیریت درمانگاه جراحی عمومی

نرم افزار مدیریت درمانگاه جراحی عمومی

مدیریت مجمو‌عه‌های گوناگون فارغ از کوچک یا بزرگ بودن آنها همواره کاری دشوار و مهم به‌شمار می‌رود. این مسئولیت سنگین در زمینه بهداشت و درمان، اهمیت بیشتری نیز پیدا می‌کند. با توجه به پیچیدگی روند انجام کارها در کلینیک‌های درمانی، برای ارائه بهتر خدمات و هماهنگ کردن کار بخش‌های مختلف مجموعه باید از روش‌ها و ابزارهای مدیریتی ویژه کمک گرفت. در این مطلب، به بررسی ویژگی‌های مهم یک نرم افزار مدیریت درمانگاه جراحی عمومی و اهمیت استفاده از آن می‌پردازیم.

مدیریت دیجیتال درمانگاه جراحی عمومی

راهیابی امکانات مدیریت دیجیتال به حرفه‌ پزشکی، می‌توانند بسیاری از چالش‌ها و مشکلات شما را به عنوان مدیر یک مجموعه درمانی برطرف نمایند. ارائه نرم‌افزارهای مدیریتی گوناگون مانند نرم‌ افزار کلینیک، امکان بهره‌گیری از فناوری‌های نوین را برای مدیران مراکز درمانی فراهم می‌کند. استفاده از نرم‌افزارهای قدرتمند و به‌روز می‌تواند کیفیت خدمات درمانی مجموعه شما و در نتیجه، سطح بهداشت جامعه را بهبود بخشد.

اگر مدیر یک درمانگاه جراحی عمومی هستید، برای مدیریت کلینیک خود به ابزاری فراتر از نرم‌افزارهای پرونده‌نویسی ساده نیاز دارید. نرم‌افزار مورد استفاده شما باید کاری بیش از نوبت‌دهی و نسخه‌نویسی الکترونیک و ارسال پیامک انجام دهد.

در واقع یک نرم‌افزار درمانگاهی‌ تخصصی، باید همه نیازهایتان را در زمینه رسیدگی به وضعیت بیماران، بررسی کیفیت خدمات و همچنین امور مالی و مدیریت تعرفه‌های درمانگاه پوشش ‌دهد. همچنین امکان گزارش‌گیری از وضعیت کارمندان و نظارت دقیق شما بر جنبه‌های درمانی و اقتصادی کارهای انجام گرفته در کلینیک را فراهم کند.

کاربردهای نرم‌افزار مدیریت درمانگاه جراحی عمومی

برای برنامه‌ریزی، مدیریت و کنترل کیفیت خدمات و همچنین تخصیص بودجه، منابع و تجهیزات می‌توانید از سامانه‌ نرم‌افزار مدیریت درمانگاه‌ استفاده کنید. یکی از مهمترین کاربردها و مزیت‌های این سیستم امکان تشکیل سریع پرونده بیمار است.

پرونده الکترونیک، شما را از پرونده‌های کاغذی بی‌نیاز می‌کند و اطلاعات لازم و مهم را به‌سادگی و در لحظه در اختیار پزشکان و متخصصان می‌گذارد.‌ این قابلیت به‌ویژه در مواقع اورژانسی اهمیت پیدا می‌کند. همچنین قابلیت ثبت خودکار اطلاعات بیماران و دسترسی آسان به آنها، از بروز خطاهای احتمالی در پروسه درمان جلوگیری خواهد کرد.

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس پشتیبانی: 09384487404 | 05632422904

پرونده ثبت شده بیمار در نرم‌افزار کلینیک شما می‌تواند همه اطلاعات را در یک نگاه به شما یا پزشکان مجموعه‌تان بدهد. اهمیت این ویژگی در مواقع بروز مشکل یا نارضایتی احتمالی بیماران از روند انجام درمان احساس می‌شود و مدیریت بحران را برای شما و پرسنل‌تان به عنوان اعضای یک خانواده مسئول ساده‌تر می‌کند.

 

نرم افزار درمانگاه راهکاری هوشمندانه و کارآمد برای مدیریت یکپارچه کلینیک

طراحان و پشتیبانان فنی نرم‌افزارهای مدیریت درمانی، از ماهیت و اهمیت کار جراحان عمومی و ضرورت برقراری نظم در مراکز ارائه‌دهنده این خدمات آگاهند. آنها به‌خوبی می‌دانند که احتمال بروز موارد اورژانسی در کلینیک‌های جراحی عمومی دور از انتظار نیست. از این‌رو، نرم‌افزار کلینیک را طوری طراحی می‌کنند که آرامش پرسنل، پزشکان و بیماران شما حتی در چنین مواردی تامین شود.

آنها می‌دانند که در فضای کار درمان، نظم امور بر حفظ آرامش و صرفه‌جویی در زمان تاثیر مستقیم دارد. به همین دلیل، نرم‌افزارهایی را ارائه می‌دهند که پزشکان و پرسنل مجموعه را در انجام هرچه منظم‌تر و سریع‌تر کارها یاری کند. بنابراین روشن است، بهره‌گیری از نرم‌افزار مدیریت درمانگاه می‌تواند کار مدیریت پزشکان، پرسنل و سایر بخش‌های کلینیک را در بالاترین سطح استانداردهای حرفه‌ای حفظ کند. از دیگر مزایای استفاده از چنین نرم‌افزارهایی عبارتند از:

 • افزایش بهره‌وری کلینیک
 • بهبود کیفیت خدمات‌رسانی
 • کاهش خطای پزشکان و پرسنل
 • رضایتمندی بیماران از مجموعه شما
 • اتصال راحت بخش‌های مختلف کلینیک از جمله پذیرش، آزمایشگاه، داروخانه و... به یکدیگر

 

نقش نرم‌افزار مدیریت مطب و درمانگاه جراحی عمومی در افزایش بهره‌وری مجموعه

مدیریت بهتر یعنی نظم و آرامش بیشتر؛ و بهبود مدیریت در گرو افزایش سرعت انجام کار و سادگی هماهنگی بخش‌های مختلف مجموعه است. یکی از راه‌های بهینه‌سازی روند کار کلینیک شما، ساده‌تر کردن تعامل بخش‌های مختلف درمانگاه است. برای رسیدن به این هدف و افزایش بهره‌وری می‌توانید، کارهای مختلف سیستم پذیرش، آزمایشگاه، داروخانه، امور بیمه‌ای و حسابداری و... را به نرم افزار مطب جراحی و ابزار مدیریت کلینیک‌ بسپارید.

در کلینیک‌های جراحی عمومی، بهره‌گیری از ابزارهایی که آگاهی لازم درباره شرایط جسمی و روحی بیمار را به پزشک می‌دهد، اهمیت بسیاری دارد. دسترسی پزشک و اعضای کادر درمان کلینیک به اطلاعات شخصی و تاریخچه درمان بیماران، تشخیص‌ها و ویزیت‌های قبلی، نتایج آزمایش‌ها و تجویزهای دارویی ثبت شده در این نرم‌افزارها به مدیریت بهتر وضعیت بیماران کمک می‌کند. افزون بر ساده‌‌تر شدن برقراری ارتباط بین پزشکان و پرستاران، با امکاناتی که نرم‌افزار در اختیار ایشان می‌گذارد، اعضای کادر اداری کلینیک نیز می‌توانند برنامه‌ریزی، نوبت‌دهی و دیگر وظایف خود را بهتر انجام دهند. در نهایت، بهره‌وری و کیفیت عملکرد کل مجموعه افزایش می‌یابد.

ویژگی‌های یک نرم‌افزار درمانگاه جراحی عمومی

 • نصب و آپدیت اتوماتیک و هوشمند 
 • امکان بهره‌مندی همزمان بیمار از چند خدمت یا کالا 
 • امکان استفاده آنلاین و آفلاین نرم‌افزار برای همه کاربران
 • داشتن سرعت و دقت بالا در پذیرش و تشکیل پرونده الکترونیکی 
 • بک‌آپ‌گیری اتوماتیک یا دستی برای افزایش امنیت و حفظ داده‌ها 
 • دادن سطوح دسترسی گوناگون به کاربران مختلف (پزشکان، اپراتورها و پرسنل اداری و همچنین بیماران)
 • نمایش و امکان چاپ تاریخچه دقیق و همراه با جزئیات همه اطلاعات نظیر خدمات ارائه شده در بخش‌های مختلف 
 • قابلیت تعریف چندین کاربر برای استفاده همزمان از قابلیت‌های نرم‌افزار و امکان ارتباط‌گیری و چت کردن ایشان در محیط برنامه 
 • قابلیت اجرای فیلترهای گوناگون براساس شاخص‌هایی چون، علت و تاریخ مراجعه یا نوبت معالجه بیمار برای جستجو و فراخوانی سریع‌تر پرونده بیماران
 • تعریف و تخصیص کدهای ویژه به خدمات و موارد تشخیصی به منظور افزایش سهولت استفاده از نرم‌افزار و لیست‌گیری و آمارگیری سریع اطلاعات بیماران
 • دیدن آنی همه نوبت‌ها، همچنین ثبت ریز صورتحساب‌ بیمار و همه رخدادهای مالی از جمله بدهکاری، بستانکاری و... با هدف دریافت اطلاعات در یک نگاه
 • انجام محاسبات لازم عادی یا دقیق مانند سن بیمار در مقاطع مختلف زمانی (در زمان تشخیص و آغاز دوره بیماری یا تجویز و اجرای درمان‌های ویژه برای او) 
 • ارسال و دریافت یک‌سویه یا دو طرفه پیامک (ارسال SMS پس از ثبت پرونده بیماران، نوبت‌دهی، صدور و تسویه قبض یا دیگر پیامک‌های دلخواه بخش‌های مختلف کلینیک)
 • همکاری با بیمه‌گران مختلف دولتی و خصوصی و کلیه پوشش‌‌دهندگان رسمی بیمه‌های درمانی برای راحتی ثبت معرفی‌نامه یا آگاهی بیماران از شرایط بهره‌مندی ایشان از بیمه‌ پایه یا بیمه تکمیلی در صورت دریافت خدمات مجموعه شما

 

سخن پایانی: 

استفاده از نرم‌افزار مدیریت درمانگاه جراحی عمومی، می‌تواند بالاترین کیفیت رسیدگی به کلیه امور کلینیک، بیشترین دقت انجام کارها و عالی‌ترین درجه نظم را برای مجموعه شما به ارمغان می‌آورد. نرم‌افزار مناسب، بهترین و صبورترین و کم‌هزینه‌ترین دستیار مدیریتی‌ شما است. این ابزار نظارتی شما را در تنظیم برنامه‌ای فراگیر یاری می‌کند و تا رسیدن مجموعه تحت نظارت‌تان به موفقیت‌ و حتی پس از آن همراه شما خواهد بود. اگر شما نیز به چنین دستیاری نیاز دارید، می‌توانید به‌صورت تلفنی یا آنلاین با کارشناسان مجموعه کیمیا در ارتباط باشید. 

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس پشتیبانی: 09384487404 | 05632422904

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code