نسخه نویسی با سهولت و سرعت بالا

نسخه نویسی با سهولت و سرعت بالا

الکترونیکی شدن فرآیند نسخه نویسی، علاوه بر مزایای بسیاری که در جهت مدیریت امور مربوط به پذیرش بیماران دارد دارای مشکلاتی نیز هست. در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از مشکلات نسخه نویسی الکترونیک و بیان راه حل بپردازیم.

همانطور که میدانید با حذف نسخ کاغذی و الکترونیکی شدن فرآیند تجویز دارو حجم عظیمی از مشکلات مربوط به سیستم دستی از بین رفته است. با این حال فرآیند الکترونیکی شدن نسخه نویسی با مشکلاتی از جمله کندی پنل بیمه ها در هنگام تجویز دارو، عدم پشتیبانی درست این پنل ها و اتلاف وقت پزشک برای حل این مشکلات مواجه است. از آنجایی که فرآیند صحیح پذیرش بیماران امری حیاتی است در صورتی که پزشکان پاسخ گوی حجم درخواستهای بیماران با استفاده از پنل نسخه نویسی بیمه ها نباشند تعداد بیمارانی که در طول روز ویزیت خواهند شد کاهش پیدا می کند.

یکی از امکاناتی که میتواند برخی از این مشکلات را رفع نماید طراحی نسخ پر مصرف پزشکی می باشد. این فرآیند بدین صورت است که پزشک میتواند با توجه به تخصص و داروهایی که بیشترین میزان تجویز در مطب را دارند نسخه هایی را از قبل داخل سامانه طراحی نمایند تا در هنگام ویزیت بیماران از نسخه های از قبل طراحی شده استفاده نمایند همچنین میتوانند در زمان ویزیت دارو هایی را به این نسخ پر مصرف اضافه و یا حذف کنند. در این صورت زمان زیادی از ویزیت بیماران برای پزشک ذخیره شده و پزشک میتواند بیماران بیشتری را پذیرش کند.

علاوه بر مواردی که اشاره شد با استفاده از سامانه مدیریت مطب کیمیا آفیس امکان نمایش دارو های از قبل تجویز شده وجود دارد که از این طریق فرآیند نسخه نویسی بسیار آسان می گردد. این امر بدین صورت است که سامانه دارو هایی را که پزشک برای بیماران قبلی تجویز کرده است در بالای لیست دارو ها قرار می دهد بدین وسیله دیگر نیازی به جستجوی دارو در میان تعداد عظیمی از دارو ها برای بیماران بعدی نیست چرا که جستجوی تک تک دارو ها موجب اتلاف وقت پزشک می شود.

همچنین از پرکاربردترین ویژگی های این سامانه نمایش موارد مربوط به تجویز هر دارو شامل تواتر استفاده، میزان مصرف و تعداد دارو می باشد. در این صورت پزشک پس از اولین پذیرش دیگر نیازی به وارد کردن این اطلاعات برای دارو ها ندارد و در صورت لزوم میتواند در هنگام تجویز این موارد را تغییر دهد که این امر موجب بهبود عملکرد پذیرش بیماران می شود.

پزشک محترم، جهت دریافت پنل سامانه مدیریت مطب کیمیا آفیس از صفحه ی ثبت نام سایت اقدام نمایید.

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code