نرم‌ افزار مطب دندانپزشکی

نرم‌ افزار مطب دندانپزشکی

دندان پزشکی در مقایسه با دیگر مشاغل و بنگاه های اقتصادی تاب آوری بیشتری در دوران مختلف دارد؛ اما مانند هر صنعت دیگری، گاه نیز با چالش های خاص خود روبرو می شود. اگر به مراکز درمانی با لنز اقتصادی نگاه کنیم، وارد حوزه ای خاکستری می شویم؛ اما نکته این است که در اقتصاد، مراکز درمانی نیز مانند یک بنگاه اقتصادی دیده می شوند که خدمات آنها به طور به بدن انسان ها می رسد. خوشبختانه دندان پزشکی یکی از شاخه های پیشرو پزشکی در پذیرش تکنولوژی است. پذیرای فناوری های نوین بودن این حرفه، منحصر به عملیات پزشکی انجام گرفته در مطب یا کلینیک درمانی دندان پزشکی نیست؛ بلکه در قسمت مدیریت مطب نیز استفاده از فناوری های روز همواره مشاهده می شود. در ادامه مطلب با آوردن مثال هایی به این امکانات که در نرم افزار مطب دندانپزشکی کیمیا آفیس نیز وجود دارد اشاره خواهیم داشت.

 

 

مدیریت پرونده بیماران با نرم افزار مطب دندانپزشکی 

انجام درست کارها و پیگیری فرآیندها در هر کلینیک یا مطب به کارهایی وابسته است که بخش بزرگی از زمان شما را می گیرد و بازده ارائه خدمت پزشکی را کاهش می دهند. به طور مثال، ثبت پرونده بیماران و تغییر و استفاده دوباره از داده های آن اگر به صورت سنتی انجام گیرد، زمان زیادی بابت هر بیمار از پرسنل خواهد گرفت. همین موضوع باعث می شود تا در زمان مشخص، به تعداد بیماران کمتری خدمت دهی شود. نرم افزار مطب دندان پزشکی یک هدف اصلی دنبال می کند و آن بهینه کردن زمان است.

به کارگیری سرویس های الکترونیکی برای اتوماسیون، فضایی را در برنامه زمانی کلینیک و مطب دندان پزشکی پدید می آورد که می توان از طریق آن به شمار بیشتری از بیماران خدمت رسانی کرد. برای بهینه کردن کارها و کاهش صرف زمان در مطب ها یا کلینیک های دندانپزشکی، کیمیا آفیس بخش هایی از نرم افزار مدیریت کلینیک دندان پزشکی را برای انجام امور جانبی مرکز طراحی کرده و توسعه داده است. برخی از امکانات این نرم افزار تخصصی مدیریت پزشکی عبارتند از: 

  • نوبت دهی آنلاین 
  • نسخه نویسی آنلاین 
  • یادآور نوبت پیامکی
  • حسابداری یکپارچه
  • ثبت پرونده الکترونیک و بایگانی تصاویر
  • مدیریت خدمات ارائه شده به بیماران
  • گزارشگیری بر اساس فاکتورها و بازه های زمانی دلخواه

 

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس پشتیبانی: 09384487404 | 05632422904

البته نرم افزار مطب دندان پزشکی کیمیا آفیس منحصر به این امکانات نیست و قابلیت های دیگری نیز دارد. به هر ترتیب، شکی نیست انجام کارهای بالا با کمک این ابزار اتوماسیون، زمان بسیاری را برای پزشکان و پرسنل کلینیک یا مطب پس انداز خواهد کرد. در صورت اختصاص این ذخیره زمانی به ارائه خدمت درمانی، می توان درآمد کلینیک یا مطب دندانپزشکی را افزایش داد. 

مدیریت تصاویر رادیوگرافی دندان و مدارک بیماران

تصویربرداری هایی که برای پزشکی و به خصوص دندان پزشکی استفاده می شود، علاوه بر هزینه زیاد، به نگهداری خاصی نیاز دارد. با توجه به اینکه عکس های رادیوگرافی دندان می توانند تا چندین ماه مورد استفاده بیمار و پزشک قرار گیرند، با ذخیره دیجیتالی آن ها می توان مزایایی به دست آورد. عکس رادیوگرافی که بر روی مانیتور به نمایش درمی آید خوانایی بیشتری نسبت به نتایج رادیوگرافی فیزیکی دارد و در تشخیص به دندان پزشک کمک خواهد کرد. همچنین عکس ها می تواند مستقیما برای پزشک ارسال شود و پس از درج توضیحات در کنار عکس به پروفایل بیمار پیوست شود. 

اهمیت این ویژگی به ویژه در کلینیک های دندانپزشکی و در صورتی که بیماری به انجام کارهای مختلفی چون درمان ریشه، عصب کشی، ترمیم یا خدمات دندانپزشکی زیبایی و... نیاز داشته باشد، مشخص می شود. در صورت بهره گیری کلینیک از این نرم افزار، همه متخصصان به طور یکپارچه و همزمان به تصاویر رادیوگرافی فرد دسترسی دارند و نیاز نیست بیمار رادیوگرافی های مختلف را از اتاق یا طبقه ای به اتاق یا طبقه دیگر ببرد.

نرم افزار کلینیک دندان پزشکی کیمیا آفیس برای فایل های پیوست بیمار از فرمت های متنوعی پشتیبانی می کند. بنابراین مشکلی در خصوص اتصال به سرویس های ارسال عکس رادیوگرافی نخواهد بود. این سرویس در پنل نرم افزار در سناریوی دیگری نیز می تواند به پزشک کمک کند. در بسیاری از پروسه های درمانی دهان و دندان، معمولا طول درمان بسیار بالاست. از این رو قابلیت ذخیره سازی و بازیابی عکس ها و سایر مدارک، به بررسی روند درمان بیمار کمک شایانی خواهد کرد. ضمن اینکه می توان برای این مدارک ذخیره شده در پروفایل بیمار، تگ هایی تعریف کرد که سرعت و تجربه کاربری گزارش گیری را بهبود می بخشد.

 

نرم افزار مطب برای امور مالی و حسابداری

همه پزشکان کمابیش با خرید تجهیزاتی برای امور مطب آشنا و درگیر هستند. اما در مطب و کلینیک دندانپزشکی این موضوع به سبب فراوانی تعداد اقلام مصرفی و تعامل مرکز درمان با لابراتوارهای دندان کمی پیچیده تر است. از سوی دیگر به دلیل هزینه های بالای دندان پزشکی و جلسات زیاد معالجه هر دندان، پرداخت ها به دفعات یا اقساطی تقسیم می شوند که دنبال کردن اعداد و ارقام حسابداری را نسبت به حالت پرداخت یکباره دشوارتر می کند. 

رابط کاربری زیبا و حساب شده کیمیا آفیس تمامی حالات ممکن برای تراکنش های مالی یک مطب و کلینیک دندان پزشکی با مراجعین، تامین کنندگان و مجموعه های همکار را در نظر گرفته است و به شما در مدیریت جریان های درآمدی اطلاعات مناسبی می دهد. خدمات ارائه شده به مشتریان را می توان دسته بندی کرد و گزارش درآمد هر دسته را جداگانه گرفت. هزینه ها و سایر تراکنش ها از یاد نرفته اند و در محاسبات می توانند به تفکیک در دسته بندی های تعریف شده درج شوند.

نصب نرم افزار کلینیک و مطب دندانپزشکی

نرم افزار مطب دندان پزشکی اگر از توسعه دهنده مناسبی دریافت و مستقر شود، قطعا در کوتاه مدت نتایج خود را برای کلینیک یا مطب آشکار می کند. نقاط ضروری که نرم افزارها بر آن دست می گذارند بر زمان و ذخیره سازی داده ها متمرکز است. ارسال دستورالعمل های دندان عقل جراحی شده با چند کلیک توسط منشی به دست بیمار می رسد. کیمیا آفیس پا را حتی فراتر گذاشته است و امکان تعریف اختصاصی سابقه هر دندان در پروفایل بیمار را دارد که در مراجعات مکرر به سادگی قابل مشاهده است. همچنین با توجه به اینکه در مطب های دندان پزشکی معمولا به جز پزشک و منشی، پرسنل دیگری مانند دستیار مشغول به کارند، می توان برای هر فرد در نرم افزار دسترسی سطح متفاوت ایجاد کرد تا هیچ وقفه و وابستگی بی دلیلی در جریان کارها رخ ندهد.

نرم افزار مطب دندان پزشکی به دنبال جایگزینی صرف فرآیندها نبوده است و امکاناتی را توسعه داده است که بدون نرم افزار ممکن نبود. ارسال پرسشنامه به بیمار برای شرح حال یا پیگیری وضعیت و درج بازخورد بیمار پس از دریافت خدمت، دو نمونه از این ویژگی هاست. جهت نصب و راه اندازی نرم افزار می توانید در ثبت نام کنید یا از طریق اطلاعات زیر با ما در تماس باشید:

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست با ما در ارتباط باشید:

شماره تماس پشتیبانی: 09384487404 | 05632422904

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code