5 تکنیک‌ حرفه‌ای بازاریابی برای جذب بیمار به کلینیک و مطب

5 تکنیک‌ حرفه‌ای بازاریابی برای جذب بیمار به کلینیک و مطب

صاحب یک کلینیک پزشکی نوپا هستید؟ از تعداد مراجعان به کلینیک یا مطب خود رضایت ندارید؟

در این مقاله روش های بازاریابی و جذب بیمار به مطب شما را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا روش های نوین مدیریت کلینیک را به شما آموزش دهیم. همچنین در ادامه شما را با بهترین نرم افزار پذیرش مطب آشنا خواهیم کرد تا شاهد تحول عظیمی در حرفه و کسب وکار خود باشید.

1. در شبکه های اجتماعی فعال باشید.

با توجه به دسترسی راحت به شبکه های اجتماعی، ساخت گروه و کانال در فضای مجازی و جذب بیمار در این بستر، می تواند در شناساندن کلینیک شما کمک بزرگی کند. شما می توانید پزشکان مشغول به کار در کلینیک و خدمات ارائه شده همچون نرم افزار پذیرش مطب خود را معرفی کرده و اطلاع رسانی های لازم را سریع تر از هر روش دیگری انجام دهید. همچنین داشتن یک راه ارتباطی مستقیم با منشی، می تواند به یک ویژگی منحصر به فرد برای کلینیک شما تبدیل شود و پاسخگویی، برنامه ریزی و مسئولیت پذیری بالای شما در مدیریت کلینیک را نشان دهد که نتیجه اش رضایتمندی بالای بیماران است.

فعال بودن در شبکه های اجتماعی - نرم افزار پذیرش مطب و کلینیک کیمیا آفیس

2. نیاز سنجی دقیقی از جامعهٔ هدف خود داشته باشید.

چه شما یک کلینیک دندانپزشکی باشید، چه مجموعه ای از پزشکان متخصص در حوزه های مختلف و حتی یک آزمایشگاه خدمات درمانی، باید بتوانید آنچه را که بیماران انتظار دارند، ابتدا بشناسید و سپس در ارائهٔ این خدمات به بهترین شکل ممکن، عمل کنید. در نتیجه این نگته به فرآیند جذب بیمار کمک بسیار خواهد کرد.

از دکوراسیون محیط کلینیک شما گرفته تا هماهنگی و پاسخگویی درست به بیمار، همگی باید تشخیص داده و برنامه ریزی شود. محیطی که فضای لازم برای انتظار بیماران را نداشته باشد و حس مثبتی در او ایجاد نکند و باعث استرس بیشتر او شود، همچنین بیماری که به خوبی راهنمایی نشود یا حتی برای نوبت بعدی مراجعه خود یا انجام آزمایش های لازم، سردرگم شود، مدیریت ضعیف کلینیک شما را نمایش خواهد داد.

3. تجربهٔ متفاوت برای بیماران، بسیار خوشایند و مهم است.

ساده بگوییم، آنچه دیگران نکرده اند را شما انجام دهید. اگر بتوانید علاوه براینکه خدمات کاملی را به بیمار ارائه می دهید، تجربهٔ خاص و منحصر به فردی برای بیماران ایجاد کنید، برندهٔ رقابت با هم حرفه های خود، خواهید شد. برخی کار های ساده، می تواند نتایج خیره کننده ای در عملکرد کلینیک شما و افزایش رضایت بیماران، و در نتیجه جذب بیمار بیشتر به همراه داشته باشد. مثلاً داشتن محل انتظار خاص و آرام برای بیمار، اطلاع رسانی لحظه به لحظه پیامکی و همراهی کامل بیمار تا پایان مراحل درمان او با استفاده از نرم افزار پذیرش مطب، باعث جلب اعتماد و اطمینان بیماران خواهد شد.

جهت دریافت دمو یا سفارش نرم افزار درمانگاه، مطب یا نسخه نویسی کافیست ثبت نام کنید

طراحی دکوراسیون مطب - نرم افزار پذیرش مطب و کلینیک کیمیا آفیس

4. نیروی انسانی خبره، کیفیت و عملکرد کلینیک شما را مشخص می کند.

جدای هر از روش های مختلف برای بازاریابی و جذب بیمار، یک کلینیک پزشکی، بدون داشتن پزشکان و کارمندان باتجربه و حرفه ای، محکوم به شکست است. بیمار با یک بار مراجعه به مطب یا کلینیک شما، می فهمد که پزشک معالج او، واقعاً کاربلد است یا دانش و مهارت کافی برای درمان ندارد. همچنین داشتن یک منشی مسئولیت پذیر و باهوش، عملکرد مدیریتی کلینیک را افزایش می دهد؛ به طوری که بیمار، سرعت ارائهٔ خدمات و کیفیت پاسخگویی به نیاز های خود را می بیند و ارزیابی می کند.

داشتن منشی برای مطب و کلینیک - نرم افزار پذیرش مطب و کلینیک کیمیا آفیس

5. از روش های هوشمندی چون نرم افزار پذیرش مطب استفاده کنید.

شما به عنوان صاحب کلینیک یا مطب پزشکی، باید از بهترین امکانات موجود در حوزهٔ سلامت استفاده کنید. نرم افزار مدیریت کلینیک و مطب کیمیا آفیس، نمونه ای از بستر های ارائهٔ خدمات نوین در حوزه درمانی به حساب می آید.

یک سیستم مدیریت پذیرش مطب، از یک سو باید بتواند به خوبی نوبت دهی بیماران را ساماندهی کند و اسناد و پروندهٔ پزشکی بیماران را ذخیره و سازماندهی کند و از سویی دیگر، مدیریت امور مالی و حسابداری مطب را آسان کند و درنهایت با داشتن دسترسی سریع و مدیریت بهینهٔ کلینیک، خدمات کاملی را برای بیمار به همراه آورد. باید بدانید این نکته به فرآیند جذب بیمار کمک شایانی خواهد کرد چراکه با اتوماسیونی شدن کار ها، عملیات دقیق تر و سریع تر انجام خواهد شد.

سیستم مدیریت پذیرش مطب کیمیا آفیس، با ارائهٔ کامل ترین خدمات پزشکی، تحولی شگرف در عملکرد و کیفیت ارائهٔ خدمات درمانی برای کلینیک شما ایجاد می کند.

برای دریافت نسخه دمو نرم افزار مدیریت مطب کیمیا آفیس میتوانید به صفحه ثبت نام مراجعه کنید.

کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

پرسش خود را مطرح کنید:

CAPTCHA code